História

História

OPEL TEAM SLOVAKIA

Celková história skupiny Opel Team Slovakia siaha do roku 2016, kde 29.4.2016 bola založená slovenským administrátorom, na medzinárodnej úrovni pre všetkých fanúšikov značky Opel Astra pod názvom Opel Astra Slovakia.

Náš 1. zraz (resp. 0. ročník) bol organizovaný 24.9.2016 vo Valčianskej doline v obci Valča. Keďže naša skupina existovala iba 5 mesiacov, účasť na zraze bola ešte minimálna.

Po zraze vo Valčianskej doline sa o nás dozvedalo čoraz viac ľudí. Do skupiny sa postupne začali pridávať majitelia áut aj iných typov patriacich pod značku Opel, ako Tigra, Vectra, Insignia, Kadetta, Zafira, Meriva atď. Na základe tejto skutočnosti bolo nutné zmeniť názov skupiny na niečo všeobecné. Po dohode a následnom hlasovaní dňa 14.10.2016, skupina dostala nový názov, a to Opel Team Slovakia (OTS).

Opel Team Slovakia sa zaoberá združením fanúšikov značky OPEL, organizuje zrazy, mini zrazy, vytvára priateľskú atmosféru na medzinárodnej úrovni, upevňuje priateľské vzťahy, spolupracuje s opel fanúšikmi a zahraničnými skupinami.

Neskôr sa začala éra mini zrazov, ktorými sme sa snažili prilákať ľudí z okolia Martin a Žilina, a hlavne zvýšiť návštevnosť zrazov. V novembri sa na zraze zúčastnili aj nadšenci Oplov z Českej republiky.

Rok 2017 bol veľmi zaujímavý, dostali sme pozvanie od brazílskych administrátorov skupín, ako Astranautas, Astra Club, Opel Astra F and G Club BR na návštevu ich štátu. Ako privítanie pre náš organizovali Opel-Chevrolet zraz v Sao Paule – Sao Bernardo, kde nám predviedli a poukazovali svoje autá, ktoré GM vyrába pod značkou Chevrolet. Táto akcia bola charitatívneho charakteru, kde každý jeden zúčastnený kúpil 1kg potraviny (ryža, múka, cukor, cestoviny), ktoré boli venované nemocnici s chorými deťmi.

Dňa 9.4.2017 sa členovia Opel Teamu Slovakia zúčastnili na Opel mini zraze v Kalnej nad Hronom, aby podporili zraz, ktorý organizoval Opelclub Slovensko.

Martinské mini zrazy sa stali samozrejmosťou, a preto sme ich organizovali skoro každý druhý víkend. Na každom mini zraze sa k nám pridal niekto nový. Vďaka mini zrazom sme stmelili tím, vytvorili sme hlbšie priateľské vzťahy, a preto už dnes môžeme hovoriť o rodine, o tzv. OPEL rodine.

Náš 2. veľký zraz sa konal 13.5.2017 vo Valčianskej doline pod názvom Opel zraz Turiec 2017, ktorý charakterizoval priateľské vzťahy a spoluprácu so zahraničnými opel fanúšikmi. Na tomto zraze sme privítali nášho kamaráta, Rica Gonçalvesa z Brazílie, ktorý k nám pricestoval zo Sao Paula, kde mohol vidieť aj také typy áut, ktoré u nich nemajú, pretože GM ich pre Ameriký trh nevyrábal. Na zraze nechýbala zábava, sútaže, tomboly, nálepky a na konci aj ceny za jednotlivé disciplíny. Na Opel zraze Turiec 2017 sa zúčastnilo cca 50 áut.

Opel Team Slovakia sa zaregistroval na Turčianskom kotlíku 2017 vo varení gulášu. 2 týždne pred súťažou sme organizovali zraz s názvom Opel guláš Ontário, ako skúšobný guláš pred samotnou súťažou. V rámci mini zrazu sme mali možnosť si sadnúť do novej Insignie, pozrieť interiér, motor a nakoniec sa v nej povoziť. Za to veľmi pekne ďakujeme Autotip Žilina.

Ako Opel Team Slovakia sme sa 15.7.2017 stretli na Turčianskom kotlíku 2017. Súťažili sme vo varení gulášu. Síce sme sa neumiestnili, ale mohli sme sa pochváliť s 1. miestom v ťahaní traktora, ktoré vyhral najsilnejší muž nášho tímu. Ďalšia podpora sa k nám pridala z Autotip – u Žilina aj s novou Astrou.

Na podnet členov Opel Teamu Slovakia sme zorganizovali ďalší mini zraz pri spoločnej káve, kde sme sa porozprávali o budúcnosti OTS a možnostiach zlepšenia či už stránky, propagácie, o zrazoch, ktoré plánujeme budúci rok.

Ako OTS sme boli podporiť aj Night meeting v Martine, ktorý organizoval Life on Wheels a Tuning in Slovakia, pre rozbeh novej skupiny ,,LoW“. Jeden z organizátorov LoW patrí do nášho tímu a vlastní opel. Na nočnom zraze sa zúčastnilo 17 oplov a prvý krát sme predstavili našu tímovú zástavu.

Rovnaký deň, ako sa konal Opel night meet, jeden z našich administrátorov reprezentoval Opel Team Slovakia na GSi zraze v Budapešti, kde sa vytvorili priateľské vzťahy a rozprávalo sa o možnej spolupráci v budúcnosti.

Ďalší náš zraz bol organizovaný, ako Opel mini zraz na juhu Slovenska. Privítali sme medzi nami aj fanúšikov z Českej republiky, z Rakúska, ale aj z Maďarska. Bol to veľmi úspešný zraz s 30 autami, so súťažami, s cenami, s kultúrnou vložkou a s dobrou priateľskou atmosférou.

Na konci leta sme navštívili východ Slovenska, kde jedna naša členka organizovala mini zraz pre nadšencov Opel. Čakala nás grilovačka, spanilka, sútaže a ceny. Tento úžasný deň sme ukončili s návštevou Zemplínskej šíravy.

Ani v mesiaci september nemohol chýbať mini zraz. Aj keď počasie nebolo najlepšie, zraz sme si užili pri horúcej káve.

Po dohode s maďarskými kamarátmi sme sa rozhodli, že zorganizujeme 1. SK-HU Opel Bertone meeting pri Bazilike v Ostrihome. Zo zvedavosti na tomto zraze sa zúčastnili aj ľudia s inými modelmi, ako je Astra G Bertone. V rámci SK – HU sme sa stretli cca 25 majiteľov Astry G Bertone.

Keďže Maďarom sa páčil náš spoločný zraz, tak nás požiadali o ďalší spoločný zraz. Tentoraz to bol Opel mini zraz SK -HU pre všetky modely oplov. Následne sme všetci spolu presunuli k Üvegtigris (miesto, kde natáčali slávny maďarský film Üvegtigris) a poobede sme mali zabezpečené miesto pre spoločný obed. Od tohto dňa Maďari sa stali našimi partnermi pri organizovaní zrazov.

Maďarská skupiny O.T.F.M. (Opel találkozósok fejér megye) nás požiadal o spoluprácu pri zorganizovaní SK – HU Opel zrazu v Komárne. Zraz sa konal 14.4.2018 v Komárome a následne sme sa všetci presunuli do Komárna k pevnosti, kde sme spravili pekné fotky na nádhernom mieste.

15.-17.6.2018 sme zorganizovali Opel Zraz Turiec 2018. Viacerí už čakali na tento víkend. Navštívil nás opláci z Poľska, Maďarska aj z Česka. Akcia sa vydarila. Celkový počet zúčastnených áut bolo 87 ks.

Spolupráca s Opel Importom a s Opel Autotipom Žilina nás priviedla až na Autosalón v Bratislave. Členovia Opel Teamu Slovakia boli oslovení, ktorí 1.5. 2019 vystavili svoje autá v Inchebe pri príležitosti 120. výročia Opel. Počet vystavených áut: 11 ks.

Od januára sme sa chystali (a nie len my, ale aj členovia OTS) na náš letný zraz, ktorý sa konal opäť pod názvom Opel Zraz Turiec vo Valčianskej doline 21.6. – 23.6.2019. Tento rok okrem Českých (Opel Team Czech Republic) a Maďarských oplistov (Opel Team Hungary), ktorí prišli na 11 autách, nás prekvapili aj členovia z Opel Teamu Croatia na 2 autách. V sobotu, poobedňajších hodinách nám trochu zapršalo, ale nálada nám zostala aj naďalej perfektná. Na letisku sme mali síce vodu, ale ani šprint ani slalom nebol zrušený. Zraz v Turci dopadol na jednotku. Počet zúčastnených áut: 101 ks.

V mesiaci október sme sa zúčastnili s našimi členmi na Autosalóne 2019 v Nitre. 6.10.2019 návštevníci autosalónu mohli vidiet vystavené autá členov OTS. Mohli ste vidiet, oldtimerov, youngtimerov, staré, nové autá, OPC a GSi verzie. Túto výstavu sme organizovali spolu s Opel Autotipom Žilina pri príležitosti 120. výročia Oplu od výroby 1. automobilu Opel. Počet vystavených áut: 24 ks.

V roku 2020 sme mali naplánovaný Opel Zraz Turiec v mesiaci jún. Vďaka vzniknutej pandemickej situácie Covid 19 na SK a tak isto na celom svete sme žiaľ tento termín museli zrušiť a nahradili sme ho termínom 28.8. – 30.8.2020 – Grill & Chill meeting. Tento zraz bol pre nás výnimočný, keďže sa nám podarilo vytvoriť obrovské Opel Logo na letisku v Tomčanoch. Logo bolo dopredu dobre premyslené a nakreslené. K vytvoreniu sa zúčastnilo dokopy 68 áut značky Opel. Súčasťou boli aj fanúšikovia okrem Slovenska aj z Maďarska, z Polska, z Česka, z Rakúska.